Дівчата зі шкільних часів звикають, що в дні менструації можна не займатися, а лише бути присутнім на уроках фізкультури. Але почавши ходити на фітнес, до тренажерного залу чи басейну, всі прихильниці здорового та активного способу життя, рано чи пізно, стикаються з тими, хто продовжує заняття у критичні дні. Розберемося наскільки праві ті, хто тренуються під час місячних.

Чи шкідливі заняття спортом під час менструації?

zanyatie_sportom

Допустимість професійних занять спортом під час менструації була доведена наприкінці 70-х років минулого століття. Проводились такі дослідження групою спортивних фізіологів Київського інституту фізкультури, гінекологів та спеціалістів у загальній фізіології людини з Київського медичного інституту ім. Богомольця.

Було доведено, що під час місячних тренуватись можна. Фізичне навантаження не є причиною розвитку ендометріозу, міоми матки та інших гінекологічних хвороб. Тренерам було надано офіційну рекомендацію у цій фазі менструального циклу розвивати у спортсменок загальну витривалість, гнучкість і розтяжку.

Як заняття спортом можуть вплинути на самопочуття та виділення?

Помірні фізичні навантаження під час менструальних днів здатні знизити або усунути:

  • нудоту;
  • тяжкість та легкі болі внизу живота;
  • ломоту в попереку;
  • агресивність, дратівливість, плаксивість.

Звертаємо особливу увагу, що навантаження безпосередньо не впливають на рясність кровотечі. Якщо менструальних виділень після фізичного навантаження стає більше, отже, у внутрішніх статевих органах є проблема, і її треба вирішувати не відмовою від тренувань, а походом до гінеколога.

Який спорт кращий, а від чого слід утриматися?

Якщо є можливість вибору, то в період менструації найкраще займатися кардіонавантаженнями (у середньому темпі), йогою, стретчингом та пілатесом. Плавати і займатися аквааеробікою можна, але за дотримання двох умов. По-перше, вода в басейні не повинна бути холодною та брудною. По-друге, потрібно користуватися або спеціальними тампонами, або вміти ставити менструальну силіконову чашу (капу).

Різновиди бодібілдингу та силові навантаження у тренажерному залі під час менструації дозволені, але слід різко обмежити вправи для попереку та черевного преса, особливо нижньої його частини, а також роботу з більшими вагами. У критичні дні варто утриматися від тривалих стрибків на скакалці, занять з обручем, виконання різного роду присідань та випадів.

У яких випадках краще відмовитись від занять?

Ось обмеження для занять спортом під час місячних. Необхідно:

  1. Повністю відмовитися від тренувань при запамороченні, сильному больовому синдромі (голова, живіт, спина) та/або рясна кровотеча.
  2. Виключити вібрації та акробатичні вправи за наявності нефункціональної кісти яєчника великого розміру.
  3. Утримуватись протягом 3 місяців, у тому числі і в період менструації, при утворенні функціональної кісти яєчника.

Слід також почекати з тренуваннями під час загострення будь-якої гінекологічної хвороби.

Висновки

Займайтеся спортом у критичні дні виключно в своє задоволення. Легке нездужання мине, а ось сильні прояви — привід поберегтися, і замінити тренування тривалою прогулянкою в парку або поблизу водойми. У разі виникнення гінекологічних проблем консультуйтеся не з подругами, а з гінекологом, тренером, інструктором.

Особливу увагу приділяйте гігієні. Користуйтеся спеціальними чашами (капами) або гігієнічними тампонами, що дозволяють тренуватися в залі або басейні без побоювання за зовнішній вигляд. Вони також захистять від потрапляння сторонніх бактерій із водного середовища до порожнини матки. Протягом дня міняйте прокладки і тампони 1 раз на 3 години, а чашу через кожні 4-5 годин. Ви почуватиметеся комфортніше та впевненіше, якщо перед та після тренування оновите ці гігієнічні предмети, приймаючи теплий душ або користуючись вологими гігієнічними серветками для інтимної гігієни.

І під кінець ще одне уточнення, яке стане в нагоді шанувальникам ЗОЖ та фітнесу. Київські медики також довели, що найменше навантажувати жіночий організм слід не у критичні дні, а під час фази овуляції. Займайтеся спортом з розумом та будьте здорові!

Вернуться к списку статей