Болі у животі, здуття, загальне нездужання, роздратованість і тяга до солодкого – не єдині супутники менструації. Дуже часто вони супроводжуються сильними головними болями, які виникають за кілька днів до місячних і продовжуються перші дні нового циклу. І хоча до середини менструації біль проходить, його наступ завдає сильного дискомфорту і навіть здатний порушити звичний ритм життя. Що робити з головними болями під час місячних і чи потрібно з цим боротися?

golovnaya_bol_pri_mesyachnuh

Головний біль при місячних: норма чи патологія

Головний біль при місячних інакше називається менструальною мігренню і зустрічається досить часто – у 60% випадків. Приступи продовжуються від 4 до 72 годин, часто супроводжуються нудотою, запамороченням, занепадом сил. Подібні порушення пов’язують із гормональними перебудовами, але нормою їх вважати не можна.

Неврологи, гінекологи та ендокринологи стверджують, що з менструальними головними болями боротися можна і потрібно. І нехай вони виникають не кожного циклу, а й періодична поява – привід задуматися про лікування.

Причини головного болю при місячних

Причина появи головного болю у гормональному фоні. Перед менструацією знижується рівень естрогену. Це провокує підвищення болючого порогу в головному мозку. В результаті виникає напад, який переноситься особливо гостро. До того ж, у деяких жінок на фоні місячних звужуються судини головного мозку, що також позначається на больових відчуттях.

Але є й інші причини для головного болю при місячних:

  • зневоднення;
  • анемія;
  • поганий сон на тлі стресу;
  • підвищений тиск;
  • гінекологічні захворювання;
  • надмірне вживання солодкого солоного, жирного.

Схильність до головного болю під час менструації посилює і спадкова схильність до мігрені, яка посилюється у певні дні циклу.

Що робити при менструальному головному болю

Сильні головні болі та нудота при місячних можуть відступити, якщо їх правильно усунути. Краще, звичайно, їм запобігти. Для цього необхідно налагодити питний режим, використовуючи лише чисту воду, достатньо відпочивати, висипатися та уникати стресу, обмежити солодке та солоне перед місячними. Якщо ж це не допомагає, і біль виникає за кілька днів до настання менструації і на самому її початку, допоможуть деякі рекомендації:

  • використовувати безрецептурні болезаспокійливі та седативні препарати;
  • вживайте препарати магнію.

Ефективність цих засобів доведена прийомом щонайменше 5-7 днів. Деякі лікарі акцентують увагу на ефективності гормональної терапії з використанням гормональних протизаплідних засобів, а також гелів та пластирів для підтримки стабільного рівня естрогенів. Масштабних досліджень із цього приводу не проводилося, тому про ефективність методу – а головне, його безпеку, – поки що говорити не доводиться.

Крім того, головний біль при менструації може бути наслідком порушення гормонального фону. У такому разі ефективні негормональні рослинні препарати, наприклад, Циклодинон. Він допомагає м’яко відрегулювати гормональний баланс та значно знижує вираженість ПМС.

Висновки

Сильний головний біль під час місячних, запаморочення та нудота – привід уважно стежити за своїм здоров’ям. Якщо симптоми стають надто сильними, є сенс звернутися до лікаря та пройти додаткове обстеження.

Вернуться к списку статей