Менструація – це фізіологічне явище в жіночому організмі, яке необхідне для настання можливої ​​вагітності. Крім того, регулярність та безболісність циклу вказує на міцне здоров’я жіночого організму. Буває так, що місячні, які не приносили дискомфорту, починають турбувати жінку після пологів. Це залежить від перебігу вагітності та самих пологів. Крім того, дискомфортні відчуття під час місячних можуть свідчити про порушення органів малого тазу. Давайте розберемося, коли болісний менструальний цикл після пологів – це привід звернутися до лікаря.

mesyachnie_posle_rodov

Можливі ускладнення після пологів

Пологи – це тривалий процес, який іноді протікає з ускладненнями, що виникають під час або після пологів. Жінку можуть турбувати розриви, післяпологовий ендометрит, патологічні кровотечі, хоріоамніоніт (запалення навколоплідних оболонок) та багато іншого. Ускладнення можуть стати причиною болю під час місячних у найближчому майбутньому.

Причини болючих місячних після пологів

Вирізняють такі причини появи болючих менструацій:

 • Скорочення матки через годування груддю. Під час прикладання дитини до соска відбувається рефлекторний викид окситоцину. Через це відбувається скорочення матки, яке може супроводжуватись болючими місячними. Це варіант норми і не вимагає корекції.
 • Кесарів розтин та інші операції під час пологів. Це пов’язано з тим, що матка скорочується в області рубця, який ще зажив до кінця. В результаті, місячні стають тимчасово ряснішими та болючішими. Також дискомфортні відчуття можуть виявлятися через вишкрібання, ручне відділення плаценти та інші втручання.
 • Розриви та розтягнення зв’язок. Ні для кого не секрет, що деякі жінки під час пологів мають розриви. Після ушивання тканин у піхві можуть утворюватися рубці та стенози, які впливають на болючість менструацій. Звуження цервіксу сприяє накопиченню крові та повільному її відтоку, що також впливає на появу нестерпних больових відчуттів.
 • Недіагностовані пухлини та кісти органів малого тазу. Не завжди під час вагітності можна діагностувати новоутворення матки чи яєчників, а буває так, що жінка знає про це, але відкладає візит до лікаря. У такому разі стан поступово посилюється, а місячні з кожним разом стають болючішими.
 • Ендометріоз. Вагітність та пологи можуть спровокувати посилення розвитку ендометріозу, що сприяє появі болючих місячних. Захворювання необхідно лікувати разом із гінекологом, самостійна терапія неприпустима.
 • Зміна порогу больової чутливості. Так відбувається через важкі або надто тривалі пологи, які залишили відбиток на психічному стані жінки. Навіть незначні дискомфортні відчуття можуть сприйматися як сильні болі.

Ці причини можуть провокувати болючість місячних після пологів.

Як позбутися болючих місячних після пологів

Щоб вибрати правильне лікування болю під час місячних, потрібно встановити причину та призначити лікування. Терапія проводиться комплексно, одразу в кількох напрямках:

 • Симптоматична. Лікування спрямоване на усунення неприємних відчуттів, які супроводжують менструації. Призначаються анальгетики, які знижують біль та інші медикаменти.
 • Етіотропна. Усувається причина, яка лежала в основі болючого синдрому. Це найважливіший етап лікування.
 • Патогенетична. Можуть призначатися медикаменти, покликані скоригувати функції органів малого тазу та нормалізувати обмін речовин.

Крім основного лікування, розроблені загальні рекомендації, здатні полегшити біль у період менструації. До них відносять:

 • уникнення фізичних навантажень у перші дні місячних;
 • прийняття теплої ванни, також можна покласти на низ живота теплий предмет (застосовувати обережно, провокує посилення виділень);
 • медитації, дихальні практики;
 • прослуховування спокійної музики.

Болючі місячні після пологів приносять дискомфорт жінкам. Менструація може бути неприємною, в нормі біль не повинен бути надто інтенсивним, що заважає вести звичний спосіб життя. Однак, якщо жінку турбують надто сильні болі, яких не було раніше, варто негайно звернутися до лікаря. Біль під час менструації може бути симптомом іншого стану, що виник під час пологів.

Вернуться к списку статей