Менструальна кровотеча один раз на місяць – норма для кожної здорової жінки репродуктивного віку. Цей природний фізіологічний процес служить маркером жіночого здоров’я, і ​​збої, що з’явилися, можуть свідчити про проблеми в роботі організму. Одним із порушень менструального циклу є місячні вдруге за місяць. Подібне відхилення здатне стривожити кожну представницю прекрасної половини людства, тому ми розповімо про найчастіші причини та головні ризики повторних вагінальних кровотеч.

mesyachnuye_vtoroy_raz

Причини повторної менструації у жінок

Загалом одноразове порушення циклу не становить небезпеки: організм може подібним чином відреагувати на стрес, зміну кліматичних умов або дискомфортну ситуацію. Місячні вдруге на місяць можуть спостерігатися у дівчат-підлітків, менструальний цикл яких лише формується. Але якщо ситуація повторюється у зрілої жінки, слід звернутися до лікаря, щоб унеможливити розвиток небезпечних патологій. Існує чимало причин, через які може відбуватися повторна менструація.

Гормональний збій

Регулярні місячні забезпечують стабільний гормональний фон, за який відповідає робота ендокринних залоз. Порушення гормонального фону — як наслідок поліменорея — спостерігаються після аборту чи пологів, так як ці фактори несуть велике навантаження для ендокринної системи представниці прекрасної статі.

Серед інших факторів, що впливають на стабільність гормонального фону, можна назвати:

 • стреси;
 • проблеми з імунітетом;
 • перенесені вірусні захворювання;
 • голодування;
 • різку втрату у вазі;
 • прийом деяких медикаментів.

Позаматкова вагітність

Період виношування дитини характеризується повною відсутністю місячних. Однак якщо розвиток ембріона відбувся не в порожнині матки, а в матковій трубі, цей патологічний процес супроводжується кров’яними виділеннями. Позаматкова вагітність – потенційно небезпечна ситуація для життя жінки, яка потребує невідкладного медичного втручання.

Викидень

Кровотеча також супроводжує мимовільне переривання вагітності. Розвиток нового життя починається з того, що запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки. Якщо цього не відбувається, організм позбавляється її. Процес відторгнення заплідненої яйцеклітини супроводжується появою крові, яку жінки помилково можуть сприйняти за місячні.

Період перед клімаксом

Перебудова організму, характерна цьому періоду, часто важко переноситься жінками. Клімакс характеризується справжньою гормональною бурею у жіночому організмі. У цей час менструації можуть бути відсутніми кілька місяців або розпочатися з десятиденним інтервалом.

Міома матки

Міома – досить поширена гінекологічна хвороба. Вона не є злоякісною пухлиною, але в запущених випадках здатна розростатися до великих розмірів і спричиняти погане самопочуття жінки. На одному з етапів росту пухлини вироблення статевих гормонів порушується, після чого наступають місячні вдруге на місяць.

Ендометріоз матки

Небезпечне захворювання, при якому ендометрій (слизова оболонка, що знаходиться всередині матки) починає розростатися, проникаючи в інші органи та поширюючись на сусідні ділянки організму. Кровотечі, схожі на позапланову менструацію, викликають частинки ендометрію, що відшаровуються. Симптоми хвороби доповнюються різким болем, здатним іррадіювати в інші органи.

Злоякісні пухлини

Найбільш загрозливою причиною позапланових місячних є рак жіночих статевих органів. Онкологічні ураження яєчників провокують підвищений ріст гормонів естрогенів, тому пухлини можуть спричиняти вагінальні кровотечі в середині циклу.

Крім виділень при гінекологічному раку має насторожити:

 • погане самопочуття;
 • раптове збільшення живота;
 • постійний біль у пахвинній та поперековій ділянці;
 • набухання лімфовузлів;
 • відсутність апетиту.

Нормальний менструальний цикл

Менструації відповідно до місячного календаря – ознака безперебійної роботи жіночого організму. Традиційно вважається, що нормою для здорової жінки є 28–35-денний менструальний цикл. Однак із цього правила є винятки, оскільки кожен жіночий організм унікальний і має свої особливості.

Кровотечі двічі на місяць можуть спостерігатись у жінок, менструальний цикл яких становить 21-28 днів. У цьому випадку повторна менструація – індивідуальна особливість організму представниці прекрасної статі та порушенням циклу не є. Місячні вдруге на місяць є нормою на початку прийому протизаплідних таблеток і можуть тривати перші три місяці.

Фактори ризику та ускладнення

Повторні кровотечі є менструаціями у сенсі цього терміну. Місячні, між якими минуло менше 21 дня, не можна назвати фізіологічним процесом, адже для дозрівання яйцеклітини потрібен майже місяць. Рясна крововтрата в середині циклу — можлива ознака доброякісних та злоякісних новоутворень жіночої статевої системи.

Вернуться к списку статей