Менструальний цикл – це нормальний фізіологічний процес, за яким ретельно стежать усі жінки світу. Скільки мають тривати місячні? А які можуть бути виділення? А що якщо менструація не закінчується? Такі питання часто ставлять дівчата лікарям-гінекологам. Давайте розберемося, якою має бути менструація, чому вона не припиняється, і що робити у такій ситуації.
menstualnuy_tsikl

Тривалі та рясні місячні

Кожна менструація унікальна за тривалістю та характером виділень. І все ж таки існують закономірності, що дозволяють відокремити норму від патології. Починаються місячні з мажучих виділень коричневого кольору. До 2-3 дня інтенсивність крововтрати збільшується і стає максимальною. З 4-го дня місячних кількість виділень зменшується і поступово менструація припиняється.

Рясність виділень – це також індивідуальний показник, який можна вимірювати частотою зміни прокладок або тампонів. Якщо жінка змінює прокладку або тампон Normal 1 раз на 3-4 години (у дні інтенсивних виділень) — це нормально. Якщо замінювати прокладку доводиться частіше, слід звернутися до лікаря.

Що визначає тривалість менструації?

У кожної жінки тривалість місячних відрізняється, і може змінюватись від 3 до 7 днів у нормі. Це залежить від особливостей гормональної системи. Справа в тому, що на тривалість виділень впливають:

 • жіночі статеві гормони;
 • гормони щитовидної залози;
 • гормони надниркових залоз.

Їх концентрація, кількість та співвідношення у певний день циклу визначає, як протікатиме цикл, коли почнеться менструація, скільки вона триватиме, і коли закінчиться.

Якісна робота ендокринної системи залежить багатьох чинників. Її діяльність може порушуватися внаслідок:

 • тривалих хронічних стресів;
 • проблем зі здоров’ям;
 • голодування чи обмеження у харчуванні;
 • оперативних втручань та травм;
 • прийому певних медикаментів.

В результаті жіночий цикл та тривалість менструації можуть змінюватися.

Які можуть бути причини тривалих місячних

Тепер відомо, що тривалість менструації залежить від гармонійної роботи ендокринної системи. Але які саме причини можуть спровокувати зміни у жіночому циклі? Давайте розбиратися.

До основних причин зміни тривалості місячних відносять:

 1. Гормональний фон, що не встановився. У дівчат-підлітків, які тільки вступили на шлях статевого дозрівання, а також у жінок напередодні клімаксу змінюється співвідношення гормонів, що впливає на місячний цикл.
 2. Збої гормональної системи.
 3. Ендокринологічні хвороби (особливо захворювання щитовидки та надниркових залоз).
 4. Захворювання яєчників та матки. Новоутворення, поліпи, кісти, а також запальні процеси репродуктивних органів впливають на якість менструації.
 5. Внутрішньоматкові спіралі. Після встановлення цього методу контрацепції багато представниць прекрасної статі повідомляли про зміну тривалості місячних.
 6. Прийом деяких препаратів, які впливають на баланс гормональної системи. В інструкціях до деяких лікарських засобів зазначені побічні ефекти – порушення роботи гормональної системи.
 7. Прийом гормональних препаратів. Самі собою вони вже впливають жіночий цикл, але й можуть впливати на тривалість менструації.

Іноді тривалі місячні виявляються не місячними. Наприклад, після хірургічного або вакуумного аборту кров’яні виділення тривають приблизно тиждень. При медикаментозному перериванні вагітності кров’яні виділення тривають 2-3 тижні. Багато дівчат сприймають це явище як менструацію, проте це не так. Виділення свідчать про процеси в ендометрію після процедури.

Також варто насторожитися, якщо місячні прийшли із затримкою та виявились тривалою кровотечею. Лікар може запідозрити загрозу викидня або позаматкову вагітність.

І звичайно, до причин тривалих місячних відносять низьке згортання крові. У деяких випадках саме низький рівень згортання є вирішальним фактором.

У яких випадках слід звертатися до гінеколога

Незалежно від причини надто тривалих місячних важливо показатися лікареві. Зволікання з консультацією у фахівця може мати такі наслідки:

 1. Втрата великої кількості крові. Анемія на тлі крововтрати може супроводжуватися головними болями, втомою, слабкістю в тілі, непритомністю.
 2. Пізнім лікуванням прихованої патології. У деяких випадках тривалість місячних змінюється через серйозні захворювання. Чим раніше знайти причину та розпочати її лікування, тим кращим буде прогноз.
 3. Проведення хірургічного втручання. Деякі стани на початкових етапах можна усунути медикаментозно, але якщо дорогоцінний час втрачено, може знадобитися оперативна допомога.
 4. Погіршенням наявного захворювання.

Особливо важливо швидко звернутися до лікаря, якщо менструація триває занадто довго, при цьому виділення інтенсивні, яскраво-червоного кольору, супроводжуються болями внизу живота.

Яке може бути лікування

Вибрана терапія безпосередньо залежатиме від причини збою менструального циклу. Якщо проблема прихована у незначній зміні гормонального фону на ґрунті стресу, лікар може призначити негормональні рослинні препарати, які безпечно та м’яко впливають на жіночу статеву систему. Одним із них є препарат Циклодинон. Виготовлений на основі екстракту вітексу священного, він допомагає знизити рівень гормону пролактину, тим самим відновлює баланс естрогену та прогестерону. Лікарський засіб підходить для більшості жінок за рахунок натурального складу. Він майже не викликає алергічних реакцій. Має накопичувальний ефект.
artboard-2

liki24
liki24.com
tabletki.ua
tabletki.ua

У серйозніших випадках можуть бути призначені гормони. Якщо причиною зміни тривалості місячних послужили неправильно підібрані контрацептиви, їх скасовують і підбирають інші варіанти. Внутрішньоматкову спіраль видаляють.

У разі прихованої патології терапія вибирається з урахуванням стадії, складності та перебігу хвороби. Тут можуть підключати як лікарські засоби, а й оперативні втручання. Коли справа стосується вагітності чи загрози викидня, рішення приймається у кожному індивідуальному випадку.

Висновки

Якщо місячні тривають більше 7 днів слід обов’язково показатися лікарю. Це завжди симптом якогось стану чи захворювання. У деяких жінок тривала менструація може бути особливістю організму. Однак цей факт має підтвердити лікар-гінеколог.

Щоб подбати про своє здоров’я, 2 рази на рік проходьте профілактичні огляди, спіть по 8 годин на день, повноцінно харчуйтесь та займайтеся фізичною активністю. Ці прості правила допоможуть покращити якість життя та зберегти найголовніше – жіноче здоров’я.

Вернуться к списку статей