tamponu_procladki

Менструація – природний процес жіночого організму. Зараз великий вибір засобів гігієни для цих днів: кожна підбере підходящий засіб на час менструацій. Що вибрати: тампони, прокладки чи менструальну чашу? Ми поділимося плюсами та мінусами найпопулярніших засобів, які полегшать життя кожній дівчині.

Тампони: плюси та мінуси

Тампон – популярний засіб гігієни. Виконаний із щільно спресованого абсорбуючого матеріалу з ниткою. Анатомічна форма, нитка забезпечують дівчатам зручне користування тампонами. Сьогодні виробники роблять лінійки тампонів: від mini для підлітків до super plus для рясних виділень.

На коробочках вказано інформацію про правильне використання, вказано заходи застереження. І це класно! Дівчата можуть ознайомитись, як працюють тампони за допомогою детальної інструкції. До того ж є навчальні відео на YouTube, де досвідчені гінекологи розповідають, як користуватися тампонами.

Тепер розберемо плюси та мінуси тампонів.

Із позитивного:

 • Надійність. Тампони гарантують захист від протікання. Вони щільно прилягають до стінок піхви, тому ризик протікання дуже невеликий. Тому тампони приходять на допомогу, коли дата початку місячних припадає на заходи, виступи, де краще обійтися без конфузів.
 • Гігієнічність. Звичайно, всі засоби виконані для забезпечення максимальної гігієнічності. Але, погодьтеся, тампони навіть відчуваються гігієнічніше, оскільки не контактують зі шкірою, не викликають подразнень.
 • Маленький розмір. Коробочка з тампонами займає мінімум місця, що на поличках, що в сумці. Плюс кожен тампон в індивідуальній упаковці.
 • Активності. Тампони допомагають не відставати від звичного ритму життя. Якщо ви займаєтеся танцями, відвідуєте басейн, то менструація не перешкода. Звісно, ​​якщо немає протипоказань від гінеколога. Тампони забезпечують комфорт під час занять спортом з мінімальними навантаженнями, танцями або прогулянками.
 • Великий вибір. Тампони відрізняються за розміром, здатністю вбирати виділення. Можливо, не з першого разу вдасться знайти «ті самі», але шляхом спроб і помилок 100% підберете потрібний варіант, а менструації наступного місяця зустрінете у всеозброєнні.

tamponu
Пам’ятаємо, що немає ідеального рецепту, тому перейдемо до мінусів тампонів.

 • Небезпечний синдром токсичного шоку (СТШ). СТШ розвивається через стафілококову інфекцію. Хвороба викликає золотистий стафілокок, що виробляє небезпечні токсини. Хвороба може серйозно зашкодити дівчині. Лікування складне, важке. Про СТШ пише кожен виробник на коробці. Не полінуйтеся, прочитайте про всі запобіжні заходи.
 • Не підходять для нічного використання. Проста математика: якщо ви спите здоровим сном 8 годин, тампон доведеться змінювати вночі і після пробудження. Зрозуміло, це не діло. Тому вночі тампони не використовують. Дуже довго перебування тампона у піхві викликає подразнення, інфекцію, запальний процес. Краще запасайтеся нічними прокладками, менструальною чашею. Про них поговоримо незабаром.

У яких випадках краще використовувати тампони

А зараз розберемо, коли варто використати тампони. Засіб гігієни підійде для щоденного користування під час місячних з одним правилом: міняємо раз на 3-4 години.

Тампони ідеальні для занять спортом, плавання, ранкові пробіжки. Пам’ятайте, що надто інтенсивні навантаження можуть негативно вплинути на організм під час місячних. Намагайтеся мінімізувати темп, навантаження, щоб не нашкодити організму. Вони також виручать тих, кому потрібно одягати одяг, що обтягує, адже тампони непомітні, надійно захищають від протікань.

Прокладки: плюси та мінуси

Прокладки – мабуть, найпопулярніший засіб жіночої гігієни. Прокладки знайомі, прості та зрозумілі. Виробники піклуються про комфорт, створюючи лінійки абсолютно різних, але ефективних засобів жіночої гігієни.

Плюси використання прокладок:

 • Простота використання. Прокладки кріпляться на білизні. Для захисту від протікань, зручного використання вони мають крильця. Це допомагає надійно закріпити прокладку. Принцип використання простий: зняти захисне пакування, наклеїти на внутрішню частину нижньої білизни, закріпити крильця. Не потрібно вчитися використовувати як тампони, наприклад.
 • Величезна різноманітність. Прокладки випускають від найменших, найтонших до нічних, які на 100% захищають від протікань навіть у 1-2 день місячних.
 • Прокладки на всі випадки життя. Для першого-другого дня місячних можна вибрати прокладки на 5 крапель (з 7). Якщо виділення мізерні, то купуйте на 2-3 краплі. Останніми днями місячних теж підійдуть прокладки з мінімальною кількістю крапель. Навіщо ми про це? Засоби гігієни розроблені кожному для кожного випадку, мало не кожного дня менструацій.

Недоліки використання прокладок:

 1. Без активностей. Так, із прокладками неможливо плавати, незручно займатися спортом. Є ризик протікання, постійний дискомфорт у русі (що б там не говорилося в рекламах про «неймовірну легкість та комфорт»).
 2. Помітні при носінні одягу, що облягає. Спідниця-олівець або шорти з легкого матеріалу можуть просвічуватися. Це створює неестетичний вигляд. Тому варто вибирати: наряд, що обтягує, або використання гігієнічних прокладок.
 3. Парниковий ефект. При носінні прокладок під час місячних виникає парниковий ефект. Рідина вбирається, але не зникає. Під впливом тепла тіла волога випаровується. Через це виникають подразнення, дискомфорт.

У яких випадках краще використовувати прокладки

Прокладки універсальні. Їх потрібно регулярно міняти, як і тампони. Для забезпечення гігієни прокладки потрібно міняти раз на 3-4 години. Прокладки підійдуть для щоденного використання під час місячних.

Менструальна чаша: плюси та мінуси

Менструальна чаша – відносно новий засіб гігієни під час менструацій. Чаша має округлу форму, а також кінчик, за допомогою якого чашу зручно витягувати з піхви. Мало хто знає про принцип роботи, плюси та мінуси менструальних чаш. Причин кілька: відсутність у магазинах (за рідкісними винятками) та побоювання щодо використання.
menstrualnaya_chasha
Переваги менструальних чаш:

 • Довгий термін служби. Однією менструальною чашею можна скористатися близько 5 років. Тобто у вас пропадає постійний головний біль «а раптом прокладки закінчаться, потрібно вийти за новою упаковкою». Ця проблема не хвилюватиме вас як мінімум 5 років після покупки чаші. До речі, це величезний вклад на захист природи від забруднень. Тільки вдумайтеся, скільки прокладок та тампонів викидається без правильної переробки, забруднюючи довкілля.
 • Звичний спосіб життя. Тут та сама історія, що й з тампонами. Менструальна чаша дозволяє плавати, бігати, ходити на тренування, танцювати. Захист від протікань гарантований, адже між стінками піхви та менструальною чашею немає повітря та вільного простору. У цьому й суть її роботи.
 • Тривалість використання. Менструальною чашею без побоювань можна скористатися 5-10 годин. Скажімо, встановити вранці, а «поміняти» після приходу додому з роботи чи навчання. Нема ризику синдрому токсичного шоку. Це уможливлює використання менструальної чаші навіть уночі.

Але менструальна чаша має і мінуси:

 • Адаптація. Потрібно вибрати саме ту чашу, яка приноситиме ідеальний комфорт під час місячних («а що, так можна було?»). Так, так й ще раз – так! Грамотно підібрана чаша допоможе позбавитися парникового ефекту, подразнень. Вона не відчувається, якщо правильно встановити. Але доведеться призвичаїтися нею користуватися і підібрати найкращий варіант.
 • Спустошення чаші поза домом. Добре, коли є можливість міняти та стерилізувати вдома. Але іноді доведеться це робити і за його стінами. Після спустошення чаші потрібно промивати, вводити заново. У громадських туалетах далеко не завжди сприятливі умови. Тому про всяк випадок носіть 1-2 прокладки або тампони, упаковку для менструальної чаші.

У яких випадках краще використовувати менструальну чашу

Менструальною чашею можна користуватися постійно в період місячних, не замислюючись про регулярну зміну в 3-4 години, СТШ, парниковий ефект. Її використовують під час занять спортом, на відпочинку біля моря та просто у повсякденному житті. Вона стане найкращим другом, якщо не полінуватися знайти ту саму чашу, комфортну у використанні.

Підведемо підсумки

Як бачимо сьогодні є багато варіантів засобів гігієни на період місячних. Кожна може підібрати оптимальний варіант для себе, враховуючи анатомічні та фізіологічні особливості організму. Не соромтеся звертатися за допомогою до фахівців, які докладно пояснять, як користуватися тампонами, прокладками або менструальною чашею. Впевнені, що після прочитання статті деякі моменти щодо засобів жіночої гігієни стали зрозумілішими та доступнішими.

Любіть себе і своє тіло, піклуючись про щоденну гігієну під час не таких вже й критичних днів.

Вернуться к списку статей